0

Antira 2016 report #1

13315467_10153764763814141_6614541607084949984_n

 

From this week on we will publish a report a about the antira from the alerta member groups. We start with the Barflies from Prague. The articles will be in the language of the several groups.

 

Antira  – Barflies United

Když jsme se v zimě dohodli, že po dvou letech přijmeme pozvánku na fotbalový turnaj Antira do Hamburku, rozhodli jsme se tentokrát pojmout přípravu úplně jinak.

Že se už dopředu rozdělíme na ty, co se turnaje zúčastní jako hráči, na ty co se zúčastní jako jejich povzbuzovatelé a konzumenti zažitků, na ty co zmáknou oboje a na ty co se budou podílet na vzdělávacím programu.

Šli jsme dokonce tak daleko, že jsme ve svých řadách určili trenéra a rozepsali tréninky. Leč nač to dlouze opisovat: „Šedá, můj příteli, je všechna teorie, a žití zlatý strom se zelená.“ Trenéra jsme měli a trénink jsme do konce května stihli jeden.

I tak jsme se ve čtvrtek 26. května vydali, vyzbrojeni dobrou náladou i úmysly, novým merchem a zásobou skvělé bránické jedenáctky, směr Hamburk v počtu 20 účastníků. K Millerntor Stadionu, kde se celý turnaj odehrával a kde jsme byli ubytovaní, jsme s drobnými problémy dorazili už v předvečer turnaje.

Program pro nás začal už poznávacím večírkem v kultovním baru Jolly Roger, kde jsme se seznámili s naším nalosovaným spolutýmem Brigadas Amarillas, fanoušky Cádiz FC. Sportovní část turnaje začínala až v pátek ráno, takže jsme měli dostatek času na přivítání s fans ze všech koutů Evropy zvláště pak s našimi místními milými přáteli ze Skinheads St. Pauli a s naší slovenskou družbou z Ultras Trenčín, kteří byli dokonce tak laskaví a dva členy naší výpravy do Hamburku dopravili.

Naše sportovní výkony by se rozhodně nedaly shrnout do jediné věty. Při nástupu k prnímu duelu s fanoušky Rayo Vallecano z nás přímo sálalo nadšení, zdravá agresivita i sebevědomí.  J Jako už obvykle jsme nastoupili v kompletních venkovních dresech Bohemians 1905. V týmu Barflies letos nastoupili staří zasloužilí členové, čerstvé posily i, doufáme, budoucí opory týmu. Tohle všechno ale k vítězství nestačilo. V dalších zápasech už se nám tak špatně nedařilo, zvláště stojí za vyzdvihnutí match s Ultras St. Pauli, které jsme porazili 5:1. Díky dobře nastavenému systému jsme postoupili do dalšího hracího dne, kterého jsme se, hlavně pro vlastní organizační zmatky, nezúčastnili.

Ale Antira není jen o fotbale. Její neméně důležitou součástí je i řekněme více intelektuální program, na kterém byla návštěva památníku bývalého koncentračního tábora z druhé světové války Neuengamme, dále pak diskuzní fórum s tématy: fanouškovských karet, uprchlické krize a jejího důsledku v podobě vzrůstajícího vlivu pravicových radikálů nejen na dění ve společnosti, ale i na tribunách. V rámci programu proběhl i mítink Alerta Network, kde byli Barflies do tohoto uskupení antifašistýckých fans přijati. Spolu s námi vstoupili mimo jiné i Ultras Trenčín. Příští Alerta mítink se odehraje pod naší taktovkou v Praze.

Antira je i kultura, která stejně jako sport přispívá k prohloubení vztahů mezi skupinami. Letos byl připraven sobotní koncert ve squatu Rote Flora legendární oi kapely The Oppressed. K Rote Floře jsme šli společně pochodem, kterého se zúčastnilo zhruba 2000 lidí. Koncerty ale proběhly i přímo na stadioně. Zvláště pak vystoupení hip hopové formace Microphone Mafia spoli 91-letou Mc Esther Bejarano, která přežila hrůzy holocaustu.

Jak jsem v úvodu předeslala, každý jsme si dopředu určili svoji roli. Někteří víc sportovali, někteří víc nasávali nejenom atmosféru, někdo se zúčastnil diskuzí, ale všichni dohromady jsme si to výborně užili, viděli staré známé a poznali nové tváře a těšíme se na příští ročník v Tel Avivu.